5-28 Mart Merkür Balık Burcunda Retro

Eveeet, Merhaba Merkür, Merhaba Retro :) Size de hayatınızın çoğu birşeyler retrodaymış gibi geliyor değil mi? Bu kelimeyi haddinden fazla duyar olduk sanırım. Retro masalar, kıyafetler, mimari vs güzel de gezegenlerin retrosu pek hoş bir etki yaratmıyor gibi sanki.

Merkür Retro, aslında Merkür'ün yavaşladığı ve bizim onu "geri gidiyorMUŞ GİBİ" gördüğümüz döneme deniyor. Astrolojinin her alanında olduğu gibi retro dönemlerinde de eş zamanlılık ilkesi ile yani "gökyüzündeki etkileşimler" ile "yeryüzündeki olaylar"ın vuku bulmasını karşılaştırıyoruz. Merkür'ün Retro hareketi süresince iletişimde zorlandığımız, yanlış anlaşıldığımız, içimize döndüğümüz, farklı şekilde düşündüğümüz, hayata normalde baktığımız gibi bakmadığımız görülmüş. Yeni bir şeylere adım attığımızda arkasını getiremediğimiz, imzalarımızın arkasında duramadığımız (aslında hepsi bu dönemde farklı düşüncelerde ya da dalgın olmamızdan kaynaklanıyor) vurgulanmış. Sonuç olarak analitik ve sözel işlerinizi önceden bitirip ya da erteleyip sağlama alın diyerek astrologlar olarak ön uyarıda bulunma ihtiyacı hissediyoruz.

Bu senenin ilk Merkür Retro'sunda bir Yeni Ay, Uranüs'ün Burç değişimi, DOlunay ve Neptün ile kavuşum gerçekleşecek. Yani harareti bol bir retro süreci bizi bekliyor.

Merkür'ün Balık Burcunda seyri hali hazırda yaratıcılığın ve sezgiselliğin yüksek, yanılsamalara (sanmalara) açık, iç görülerin-ön görülerin ön planda olduğu, muğlak ya da kapalı kapılar ardında kulaktan kulağa konuşmaların daha çok yapıldığı bir dönemdir. Sanatçılar için efsane, karanlık işler için harikulade günlerdir. Yaratıcılığın hayal gücü ile buluştuğu, düşünce gücü ile hayal kırıklığının birlikte yürüdüğü bu günlerde zihnimiz bulutların üstünde bir aşık, dilimiz maşuk, mantığımız Aslı ile Kerem gibidir. Uzun lafın kısası çok da kendimizi her şeye veremediğimiz biraz dağınık bir durum. 

Şimdi retro dönemi gelince biraz da içimize dönüp bu pencereden bakma fırsatı yakalayacağız. Ama ne fırsat! Zihninizde yarattığınız fikirlerin ve olayların gerçekliğinden şüphe edebilirsiniz. Kime nasıl nerede ne dediğinize dikkat edin. Dallanıp budaklanıp size hiç beklemediğiniz bir şekilde geri dönebilir; sizi hiç olmadık şaibeli durumların ortasında bırakabilir.   

Başka bir pencereden bakma fırsatı da kendi içimize, duygularımıza, ruhumuza, özümüze, en derin ve karanlıklarımıza... Bunu iyi kullanın... Geçmişten getirdiğiniz, öyle sandığınız, varsaydığınız, görmek istemediğiniz ne varsa ruhunuza aynanızı tutun, görün, anlayın, onu okşayın sevin, konuşun.. Kendi iç yolculuğunuzda yol almak için olağan üstü verimli bir dönem olacak. 

Yaratıcı işlerde çalışanlar için biçilmiş kaftan! Hani o kapıda yolunu gözlediğiniz ilham var ya; o sizin sokaktan geçiyor bi zahmet aşağı iniverin iki lafın belini kırarsınız böylece işleriniz hızla çözülür. 

İmza, yazılı, çizili işler ve iletişim.. Öngörmek çok da mümkün olmayabilir.. Kendinizi olayların akışında kaybolmuş; hatta akıntıyla sürüklenmiş hissedebilirsiniz. Eğer fikirlerinizin başkaları tarafından alınıp-çalınıp kullanılmasını istemiyorsanız; telif haklarını almak üzere önceden başkaları ile paylaşmak için 2 gününüz var. Aklınıza ve fikrinize sahip çıkın. 

Son olarak geçmişten gelen, geçmişinizde kalan olayların gün yüzüne çıkması, karanlık sır perdelerinin aralanması, fedakarlıklarınızın görülmesi ya da belki de sizin kabullenmeniz an meselesi. Önemli olan bu süreçte sizin de karşınızdakinin de yanılabileceğini bilerek hareket etmek. 

Aşkla, 

Ayşegül 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem