2020 Oğlak Burcu, Satürn, PLuto, Jüpiter ve Tutulmalar Hakkında

MErhaba! dünden beri Avustralya'da yangın ve yardım çağrılarından duygusal olarak çok etkilendim. Günlük yaşantımızda bu olaylara sebep olmayı engelleyecek, hayatımızı doğayla bütün yaşamamızı sağlayacak, gelecekten gelen korkunç metal yığını filmlere benzememesi için yapabileceğimiz o kadar çok şey var ki.. bir de “Avustralya’da oluyormuş bana ne” tavrının ne kadar yıkıcı, üzücü olduğunu anlatamam. Hepimizin her zaman yapabileceği bir şey var. Düşünün, sadece bir kamu spotu değil buradan Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Ay Tutulmasına 3 gün kaldığı; bunun hayatımızda ne gibi etkileri olacağına bağlayacağım.

Dönüşümün kıyısında, sınırında geziniyoruz bir zamandır. 2019 boyunca ayak seslerini duyduğumuz, hissettiğimiz, yabancıladığımız için irrite olduğumuz, endişenlendiğimiz değişim değil dönüşüm zamanı geldi. Tedirginliğimiz bundan aslında Dolunay/Ay Tutulması da tam da tuzu biberi ama tabii ki neymiş hiç bir şey boş yere o zamanda ve yerde olmuyor. Her şeyin bir yeri, zamanı var.
Yengeç burcunda Ay Tutulması beni çok etkiledi dedim. Çok şey çağırışım yaptı. Halkalı olması etrafının gibi gözükmesi, yengeç burcunda olması toprakları, yaşadığımız yeri vatanımızı, köklerimizi ifade ederken bir yandan en ana vatanımız dünyamızı, sevdiklerimizi korumak ve vicdanlı olmak derken insana•doğaya•yaşayan tüm canlılara saygı ve koruma iç güdüsüyle yaklaşmayı gerektiren bir olayın tüm dünyayı etkisi altına alacak kadar büyük boyutlara gelmiş olması etkiledi. Mesajı hep beraber almak ve harekete geçmek gerekli değil şart bu değişim noktasında. Sonuçta vah vahlar çağlasa da, amaan canımlar gürlese de; bir mum bir ışıktır unutmayın. Bugün İstanbul ve çevre illerde rüzgarın şiddetinden konuşuyorsak; bu iklimi, doğayı bu hale getiren bizlerin yine düzeltmek için bir şey yapması gerekiyor. Birey olduğumuz kadar Birbirimize bağlıyız da aslında... Günlük yaşantımızda basit anlamda ev, emlak, aile, kökler ile ilgili konularda korumacı davranmak, vicdan ve merhamet ile sevdiklerini korumak adına kariyerin, işin, statün, dünyadaki yerini değiştirmekten kaçınmak ve bunun gerginliği ile yüzleşmek.

Özellikle aile içi ilişkiler, iletişimin devrelerinin yanabileceğini hatırlatmak isterim. Başkalarına, yeni sisteme, var oluşa direnmek acaba gerçekten öyle düşündüğün için mi yoksa öyle hissettiğin için mi? Seni mutlu eden ne? Mevcudu korumak mı? Yoksa sevdiklerini, huzurunu korumak mı? Baskı altında mı hissediyorsun? Belki de değişime zorlanıyorsun? Kendine biçtiğin yer- kendini kısıtladığın için o yer olabilir mi?

Bir şeyleri Farklı yapman gerekiyorsa bugünlerde ve bunu okuyorsan, ve duygularına karşı koyamıyorsan bu tutulmada neler bırakman gerektiğini otur bir düşün derim. Dolunay en nihayetinde. Bilinç altın en parlak en aydınlık halinde.. kendinde içinde görmek istemediğin duygularla yüzleşmekten kaçınma. 👀 🌝Çünkü artık bırakma zamanı. Neyi bırakıyorsun ya da neyi tamamlıyorsun? Görünür hale gelen ne? Belki bir projeye imza atacaksın? Belki ev alacaksın?🏠 Belki ailenle yeni bir adım atmak için karara varacaksın. Belki ailenle yaşadığın evden çıkacak ya da ailenle paylaştığın emlaklar konusunda yeni bir adım atacaksın. Çocuklarını okula yazdırmak bile olabilir. Ama belki de hiç hesapta olmayan bir yeri düşünebilirsin. Yeni bir fırsat kapını çaldığında “neden benim kapıma geldin?” Diye sor “kapalı” demeden önce✨

Bu Tutulmanın da tüm değişime olanak sağlayan etkileşimler gibi senin ve bütünün hayrına olmasını dilerim.

Tüm kalbimle,

Ayşegül the astrolog
#astrolojigundemi #astrolojigundem #astrolojigündemi #astrolojigündem #astroloji #astrology #astrolog #astrologer #astrolojidanismani #astrolojidanismanligi #horoscopes #zodiac #fullmoon #lunareclipse #aytutulmasi #2020 #aysegulkuyumcuturker

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova