Merkür REtro- Balık Burcu / Zihin & Bilinçaltı & Kalp Gözü

Merhaba! Balık Burcunda Merkür Retro ile karşınızdayız. Merkür Retro'nun yani yavaşlayan zihin, iletişim, mantık, teknoloji, seyahat, eğitim işlerinin hangi konularda başımıza işler açabileceğini merak ediyor musunuz? Yoksa çoktan kendi aleminize çekildiniz mi bile?

Balık Burcu Zodyak'ın son burcudur. Yani Horoskop Balık ile son bulur. Bir döngü tamamlanır. Yaşlılık ve olgunluğun sembolüdür. Dünyevi işlerin yerini ilahi olan alır. Su birleştiricidir, duygudur, hassasiyet ve sezgidir. Balık Burcunun "Bırak Gitsin, Teslim ol, Evrene Güven" deyişi buradan gelir. Bütünle bir olmayı anlama, içimizdeki dualiteyi yaşama, kutsallık, affedicilik, aşkınlık, kabulleniciliktir. 

Bilinçaltında olan biteni kabul etme, tüm insanlık adına fedakarlık yapma, hoşgörü ve kendinden verme de insanın ve tüm varlıkların içindeki iyi-kötü, açık-kapalı, umutlu-umutsuz aklınıza gelebilecek tüm ikiliği görüp kabul etmekten geçer. 

Yani “OL”duğu gibi görüp, “OL”duğu gibi kabul etmek ve “OL”dığu gibi hissetmek... bu tabii ki yapılan işlerde kendini unutma, kurban psikolojisi ya da aşırı empati ile dünyanın tüm yükünü üstüne alma, herkesi ve herşeyi düşünürken hülyalarda gezinme ve dalgınlık, ve yaratıcılığın o içten gelen sezgisel sanatın dışavurumu da aynı zamanda... 

Şimdi gelin bu resmin ortasına bir akıl, mantık, iletişim, teknoloji, seyahat, taşıma aktarma vb oturtun.. oturmadı değil mi? Merkür’ün geri harekette olmadığı zamanda bile Balık burcunda seyahati sembollerle, hikayelerle ya da şiirsel anlatımla karışıklıklara yol açan; rüyaların bereketinin gündüzlere taştığı; herkesi ve her durumu anlamaya çalışırken yanlış anlaşılmalara açık bir dönem iken... 

bir de yavaşladığını adeta geri gittiğini düşünün.. Düşünün, ama düşünürken “heal the world” yankılansın zihninizde.. (Micheal Jackson) çünkü tam da böyle bir şey.. tüm dünyanın iyiliğini isterken daldınız gittiniz değil mi başka alemlere? Bunu bir resme, müziğe dökmenizi istesem belki o bile çıkabilir buradan?

Suyun, bilinçaltının, ruhun beslendiği yerden baş aşağı bakan bir mantık ile zihinin kendine bakma zamanı şimdi. Elinizi kalbinize koyun; bakalım neler geçiyor oradan?

Evet “dün koş, yakala, hedefe kitlen derken bugün ruhunu dinle, aldanabilirsin, hülyalar vs diyorsun bu nasıl bir ikilem Ayşegül?” Dediğini duyar gibiyim.. ama hayatın özü de bu değil mi? Hiç çelişki olmasaydı tadı tuzu olur muydu hayatın?


İçine yapacağın yolculukta tüm zamanlardan daha fazla iyileşme sağlayabilirsin. Ya da kalbini dinleyeceğin noktada başka fikirlere takılıp yanılsamalara kapılabilirsin. Geçmişte üstü örtülmüş, karanlık- belki dedikodu belki gerçek kelimelerin ortaya çıkması zorlayıcı olabilir. Ya da gerçeklerle yanılgıyı ayırt etmekte zorlanabilirsin.

Bu süreçte, tabii ki iletişim, imza, seyahat zorlayıcı olacak. Esneklik ve değişen durumlara adaptasyon en yüksek seviyede ihtiyacımız. Ancak ruhumuzu dinlemek, kendi karanlıklarımıza ışık tutmak, biraz durmak ve dinginleşmek için bir fırsat aynı zamanda.. Zihniniz kalbinizin ne istediğini biliyor mu?

Sevgiyle,

Ayşegül the astrolog
#astrolojigundemi #astrolojigundem #astrolojigündemi #astrolojigündem #astroloji #astrology #astrolog #astrologer #astrolojidanismani #astrolojidanismanligi #horoscopes #zodiac #2020 #aysegulkuyumcuturker #mercury #retrograde

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova