Pandemi & Astroloji

Merhaba! İnsan bünyesi için zor günlerden geçiyoruz. Ve ben bir süredir bu süreci kendi içimde nasıl yöneteceğimi bilemediğimden sizlerle de bir şey paylaşmadım. İnsan doğası gereği belirsizlikten hoşlanmaz. Belirsizlik olan şeyde kendine bir inanç bulur ona tutunur. Gerektiğinde Allah’a havale eder; Allah’a emanet ederiz. 

Tam da böyle bir sürecin ortasında ama belki de insanı insan yapan beyin hücrelerinin en az çalıştığı; daha ziyade avcılık döneminden kalma “kendini koruma DÜRTÜleri” ile hareket ettiğimiz bir süreçteyiz. Tabii inkar ile normal hayata otomatik pilot devam edenlerimiz de var. Ama her ikisi de bu sürecin bir parçası. 

Peki hiç düşündünüz mü siz bu hesabı neden takip ediyorsunuz? Ben son bir kaç gündür sıkça düşünüyorum. Astrolojiye neden başladım? Allah’a şükür ölümcül bir hastalığım, Sonunu bilmek istediğim bir ilişkim, perişanları bağladığım bir işim, hayalini kurduğum uzay parçaları yoktu! 

Ama anladım ki Üniversite’de hangi sebepten Kimya’yı seçtiysem- astrolojiyi de o yüzden seçmiştim. Hayatımdaki belirsizliklere bir cevap bulmak. Herşeyi rasyonalize etmek, matematiksel olarak cevaplamak. 4 senelik ODTÜ kimya serüvenim boyunca olasılık hesaplama, çözüm bulma, sonucu tahmin etme üzerine malzeme, yöntem, araç, tarih ve sistem öğrendik. Astroloji yi de tam bu sebeplerden hayatıma almıştım. 

Bu hayatta başıma neler gelebilirdi? Nasıl senaryolarla karşılaşabilirdim? Eşimle çokça zaman astrolojinin dili, anlatım şekli gibi kavramların anlaşılmasında zorluklar hakkında konuşuruz. Pluto ne yapıyorsa yapıyor ben ne yapayım? ☺️der mesela. O da bizim bilgiye tutunma ihtiyacımızdan kaynaklanıyor. Bir bilgiyi yorumladığımızı göstermek; işin sallamasyon olmadığını anlatmak için referans noktaları.

Şimdi bugün pandemi’nin ortasında; ev halkının 100% ünü evde ve sağlam tutmaya çalışırken bir kez daha gelecekte olabilecekler hakkında size tüyolar vermenin önemli olduğuna kanaat getirdim. Dün ve yarın içinde sıkışmış kalmış hisseden ben değilim sadece eminim. Ancak bugün burada ne düşüneceğimize, ne yapacağımıza, kendimizi yarına nasıl hazırlayacağımıza karar vermekte özgürüz.

Zorunluluklardan ve yasaklardan Ne kadar kısıtlanmış hissedersek hissedelim; savaşma güdüsü ile güne uyandığınızda koruma ya da atılmakta seçim yapamıyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın bu günler sistemin kökten değişim ve dönüşümü... ve biz de bunun bir parçasıyız. 

Bizim de hayatımız, sistemimiz değişiyor; dönüşüyor. Kökten yıkım ve inşaat var... burada şu an geleceğini nasıl görüyorsun? Kendinde gelecekte daha sağlıklı, daha hazırlıklı, daha değişikliğe kolay adapte olabilen bir sen, ya da hayal ettiğin her ne ise olabilmek için ne yapmalısın plan yapma zamanı. 

Pluto, Jüpiter, Mars, Satürn... hep beraber sistemin değişimine işaret ederken sabır ve sebat etmek bizim insani yetimiz. Bol meditasyon, bol vitamin, bol online sosyalleşme, bol sosyal mesafe ve değişim. Bugün senin için ne yapabilirsin bak bakalım🙏🌟 sağlıkla kalın🙏

Ayşegül

Önemli Not: ruh sağlığımız da fiziksel sağlığımız kadar önemli aman ihmal etmeyin💕sevdiklerinizi arayın, müzik dinleyin, mutfakta ve doğada vakit geçirin🥰

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova