Satürn KOva Burcunda #1


Satürn Kova Burcunda
Ahhh Kova Burcu ahhh... tüm burçlar içinde en zor anlaşılanı olabilir.. herkesin kendine ait bir yorumu, sevdiği ya da nefret ettiği özelliğini çekiştirip koyduğu burç.. Kimisi için dik başlı, sabit fikirli; kimisi için mucitlerin ve sıradışı düşünürlerin burcu.. Kova’nın ismi zor gelir kimisine taşımaya “Saki” der kendine; daha entellektüel gelir. Devrimci, hümanist, entellektüel, orjinal, kalıba sığmayan, sosyal, özgürlükçü duyarsınız ama kibirli, soğuk, marjinal, dogmatik, ters, ukala, isyankar duymazsınız.

Oğlak burcunda bireysel edenlerin zirvesine ulaştıktan sonra kolektif-bireyler üstü, sosyal gruplar için bir bilinç gelişir Kova Burcunda. Her yaptığı ile dünyada iz bırakmak ve öneminin anlaşılmasını isteyen Aslan bireyin tam tersi olan Kova bireyinde kendi özgünlüğünü korumak ama bütünün hayrına çalışmak ve bu şekilde hayata imzasını ama isteği ihtiyacı vardır.

Bu sebeple sosyal alanda aktif, grup, dernek, ekip çalışmalarının içinde, imece yardımlaşmayı içeren, insanlığa hizmet de bu ana temadan yola çıkarak Kova Burcunda can bulur. Bireysel düzlemde hayaller ve umutları temsil ederken toplumsal düzlemde kuralları, geleceğe yönelik adımları, farklılıkları, toplum için hümanizimin ön planda olduğu reformları ve ‘insan’ olmayı, insan haklarını hatırlatır.


Toplum için bireysel ama birlikte çalışmaktır özetle.. İcatlar, teknoloji, havacılık, devrimler, isyanlar, eğitim, elektrik elektronik, uzay gibi geleceğe e uzağa bakmamızı sağlayan şeyler, bugün için internet, medya yarın ne olur bilemiyorum ama bilginin topluma aktarılması ve alternatif bilimler ile ilgili gelişmeler Kova Burcundan gezegen geçişlerinde hayatımızda gördüğümüz kolektif değişiklik temaları olacaktır. Tabii ki sosyoloji ve sosyologların çalışma alanlarının Kova Burcundaki gelişmeler ile direk bağlantılı olduğunu söylemekte fayda var.


Tek bir postta çok uzun olacağı için 3 parçaya bölüyorum. Bir sonraki postta Satürn ve Kova Burcu, sonrakinde Satürn ve Mars Kova Burcunda olacak.


Sevgiyle kalın,


Sağlıkla kalın,
Evde Kalın,
Ayşegül
#astrolojigundemi #astrolojigundem #astrolojigündemi #astrolojigündem #astroloji #astrology #astrolog #astrologer

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem