Satürn Kova Burcunda - Pandemi - Korona Virüs- "Sosyal" Mesafelendirme

Merhaba ☀️ nasılsınız? Umarım herkes iyidir ve herkes iyi olur🙏🏼 cevabını almaktan korktuğum soruları sormaktan çekindiğim bir dönemdeyim. Sosyal yaşamın getirdiklerini, zorluklarını, süreç içindeki kısıtlamaları ve baskıyı üstümde hissediyorum. Ben de herkes gibi zorlanıyorum. Görüşmediğimiz zaman zarfında 3 çocukla evde bir sistem oturtmaya çalıştım. Pek olacak gibi değil ama yenilikler hepimiz için zor ve aksi daha kolay değil. O yüzden #evdekal mak için kendi işleyişimizi bir #sürdürülebilir #düzene oturtmaya çalışıyoruz.

Geçtiğimiz hafta Satürn, 2.5 senelik seyri için Kova Burcuna geçti. Bunun hepimiz için yeni bir düzen anlayışı, yeni bir sistem ve sınavlar anlamına geldiğini söyleyebilirim.

Yanlızlık... Sınırlandırılmışlık... kısıtlamalar.. korku, disiplin, hayalkırıklığı, çalışma, acı, çaba, kafa karışıklığı, ötelenme, sabır ve kontrol... Çağlar boyunca Satürn’ü tasvir ederken bir çok sembol kullanılmıştır. Ama hiç bir zaman bu Beyaz Atlı Prens olmamıştır. Aksine “Karmanın Lordu” ve “Büyük Öğretmen” olarak adlandırılan Satürn’ü şeytani maskelerle resimlendirmek hayatın yolculuğunda çok normaldir.


Bugün Satürn sizin için bir virüs, bir maske, bir eldiven, bir kolonya şişesi, evinizin duvarları, ailenizi görememek, arkadaşlarınıza sarılamamak, işinize gidememek ya da işinize gittiğiniz için ailenize yeterince yakın olamamak olabilir.. korktuğunuz, kısıtlandırdığını hissettiğiniz Başka bir şey de.. 

ama aslında Satürn içinden geçtiğimiz yolu tasvir eder! Psikolojik gelişim, olgunlaşma, zorluklar karşısındaki tavır ve acının öğrettikleri.. kendi içimizde keşfettiğimiz değerlerimiz.. değerlerimizi keşfetmek için gösterdiğimiz emek; ilmek ilmek; büyümek için döktüğümüz terlerin damla damla psikolojik olduğu kadar fiziksel yolu.. kendimizi, bu hayattaki amacımızı, kendimizi tamamlanmış/ tatmin hissedebilmenin yolunun ne olduğunu keşfedebilme yolu.. 

Ne zaman başladığını hissetmediğimiz bir döngünün içinde sınavlar bazen. Kişisel gelişim kitaplarına indirgediğimiz değil; kişinin yaşamı boyunca savaştığı bireysel gelişiminin, insanın ruhunun keşfinin yolu.


Gömlek gömlek soyduğumuz, soyarken özgürleştiğimiz, potansiyelimizi en yüksek seviyeye çıkarmak için mücadele ettiğimiz yol. Yolun ta kendisi.. İşte bu yolda verdiğimiz sınav dediğimiz emeğimizin farkındalığı! Kendi çabamızı görmek ve anlamak..

Neden ve nasıl’lar ile hayat amacımızı, tamamlanma yolculuğumuzu idrak etmek. Tam da bu noktada Kova burcuna geçen bu yol bize bir soru yöneltiyor “toplum için, insanlık için ben ne yapabilirim?” Bugün bunun çok genel bir cevabı var #evdekal ... 

Kova Burcunda Satürn her birimize ne ifade edebilir bir sonraki post ta gelecek.. O zamana dek sağlıkla kal, evdekal🏡

Ayşegül
Tüm sağlık çalışanlarına kendi adıma teşekkür ederim 🙏🏼 sağlığıyla sınananlara acil şifa, ailelerine sabır diliyorum 🙏🏼 Bu mücadelede teslim olan ruhların ışık ve huzurları daim olsun.

#astrolojigundemi #astrolojigundem #astrolojigündemi #astrolojigündem #astroloji #astrology #astrolog #astrologer #astrolojidanismani #astrolojidanismanligi #horoscopes #zodiac #2020 #aysegulkuyumcuturker

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem