Boğa Burcunda Uranüs Etkili Yeni AY 2020

Merhaba! Merhaba Nasılsınız? Umarım hepiniz iyisinizdir.. Bu süreçte sağlığıyla, emeğiyle, savaşan, çalışan, destek veren herkese selam olsun! Dualarımız sizinle! Sağlığıyla savaşan, yakınlarını yitirenlere sabır; devridaim olan herkese rahmet diliyorum.. 

23 Nisan sabah 05:25’te Boğa Burcunda Uranüs etkili bir Yeni Ay gerçekleşecek. Aylardır beklenmedik olaylara alıştık yine mi? Dediğinizi duyar gibiyim. Ama inanın tümü bizim için… Her varlığın bu hayata gelme, bedenlenme şeklinin/kimliğinin bir sebebi olduğuna inandığım için; hepimizin ödevleri/sınavları ve zorlukları atlatması için öğrenmemiz gereken konular, geliştirmemiz gereken kaslar, aymamız gereken fikirler olduğuna da inanıyorum haliyle.. İnsanlığın kurduğu sistemin değişime girdiği bu süreçte yeni bir başlangıcın içindeyiz.. Bir de sonun.. 

Boğa burcunda gerçekleşecek bu Yeni Ay’ın farkındalık, aydınlama, süprizlerle, şoklarla, beklenmedik gelişmelerle kendimizi daha büyük bir şeyin baskısı altında hissetmemize sebep olacak ve gerçekliğini hissettirecek bir sürecin içine giriyoruz. Doğayı, bedeni, tenselliği, beş duyumuzu, güvenmeyi, maddeyi, dünyevi olana güvenmeyi, kendimizi güvende hissetmeyi, sahip olduklarımızı, sahip olmak için yarattığımız kazançlarımızı, gelirlerimizi ve belki de parayı, toprağı, pratik yaşamı, sürdürülebilir olanı, güçlü olanı ve sabit olanı.. 

Özgürleşmek isteğimizin, canlılığın içimizden geldiği kadar dıştan gelenlerle pekişeceği ama sorumluluklarımızın, kuralların ve sınırların hatırlandığı bir süreç.. Bu senenin en önemli etkisi bence kolektif olarak unuttuklarımızın hatırlatılması! Hem iyi hem kötü anlamda.. İnsanın dünyada, fiziksel olarak sınırlarının ne olması gerektiği hatırlatılıyor gibi geliyor bana.. Sınırlarımızı aşıp bütünün dengesini bozduğumuz için homojenize olmaya çalışıyor tekrar ekosistem. Bu anlamamız/farkına varmamız gereken kısım.

Bir de hatırlatıldıklarımız var; zorlanarak, yaşayarak, kalbimizin atışını, duruşunu, nefesimizin diyaframımızda derinleştirdiği her titreşimi damarlarımızdan geçişiyle hissederek hatırlatıldıklarımız.. Yaşam, “yaşamak” için gerekli olan “nefes almak”… Alamadığında “ölüm”; arkasından gelen “yas”, ya gelirse dediğinde “kaygı” “korku” ve gelmesin diye “savaş”… Hangi hatıralarınızla korkularınızla kaygılarınızla karşılaştınız bu süreçte? Nefes alamadan can veren atalarınız? Belki rüyalarınızda siz? Ya da kimler rüyalarınıza kaç gece girdi ateşler içinde? Kaç gün ateşim var mı diye alnınıza elinizi götürüp baktınız? Aile içinde size aktarılan hikayelerden hastalıklardan, ölümlerden bilmediğiniz kimlerin korkuları kaygıları ile yüzleştiniz?

Bilinmez bir deneyimin içinde değişim için zorlanıyoruz. Parayla, parasızlıkla, neşeyle, mutsuzlukla normal bir düzenin içinde insanlığın paylaşamadığı o toprakların, altınların, petrolün ve değer verdiğimiz her şeyin ne kadar basit/anlamsız/değersiz olabileceğini hatırlamak.. İşte tam da bu noktada Boğa Burcunda bir yandan “aymamızı” sağlayacak bir yandan “sınırlarımızı” hatırlatacak olan Yeni bir ayın başlangıcını yapacağız.

Neye gerçekten değer veriyorsun? Beden, güven, madde, yaşam, doğa, para, sahip olduklarımız, sahip olmak istediklerimiz ve elimizdekilerle değişimin içinde neredeyiz? Nelerle sınanıyoruz? Sınırlandırıyoruz? Sınansak nelere ebediyeten tutunmak isteriz? En çok neye değer veriyoruz? Neye gerçekten değer verdiğimizin farkında mıyız? Kendimizi güvende hissetmemizi sağlayan şey ne?

Ani ve beklenmedik değişiklikler, öngörülemeyen değişimler bu süreci ciddi ve nahoş kılıyor ne yazık ki. Değişimin içinde yer almak için esnek olmamız gerekiyor. Bu yeni ayda niyetlerimizi söylerken bunlara dikkat edelim 🌟🙏 Şimdi gelelim işin fiziksel boyutuna.. şartları olumsuz hale getirebilecek deprem vb toprak olaylarına karşı hazırlıklı olmalıyız. Ayrıca Türkiye haritasında da Meclis ile ilgili beklenmedik değişikliklere gebe olduğunu düşünüyorum. Bu bir erken seçim; vefat, değişim anlamına gelebilir. Ama Türkiye nin benliği, ruhu, gurur kaynağı ve yaratıcı gücü ile ilgili önemli gelişmeler olacak... Sonuç olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun🌟🌟🌟

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem