Ay Düğümleri Burç Değiştiriyor - İkizler Yay- Kaderin Mantığı

Merhaba! Nasılsınız? Her gün yeni bir şeylere alışmaya çalıştığımız bu dönemde geçmişimizi ve geleceğimizi anlamaya, öngörmeye çalışırken Astroloji’den daha fazla ses duymaya ihtiyacınız olduğunun farkındayım. Ancak içinden geçmekte olduğumuz hassas dönemin felaket ya da romantik çağrılarla süslenemeyecek kadar ince bir sınırı olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte her zaman olduğu gibi bilgi aktarmaya devam edeceğim. Hem de içine girmekte olduğumuz “bilgi”nin daha fazla önem kazanacağı günlerde sizlere ham bilginin daha tatlı geleceğini düşünüyorum. Gökyüzünün bilgilerine açık fikirli bir bakış açısı ile yaklaştığınızda daha fazla anlam, kabul ve güven hissedersiniz. Kendinize.. Çünkü gökyüzü kendi içimizdekini, donanımımızı anlamaya; çevremizdekini, olayları anlamlandırmaya yarar. Ben de yirmi yıl önce ilk tohumunu attığım bu yolda hala anlamaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Astrolojinin “oldum” denilebilecek en son öğretilerden biri olduğunu düşünüyorum. Düşünsenize bu evrende bilmediğimiz ne kadar çok şey var?
Tam da bu nokta Ay Düğümlerinin bugün 18 aylık yeni döngüsüne, Yay-İkizler aksına geçtiklerini söylemeliyim. Ay Düğümleri Güneş ve Ay’ın yörüngelerinin kesişim noktalarıdır. Yaklaşık 18,5 yılda bir başladığı noktaya geri dönerler. Zıt iki burçtaki hareketleri ile hem denge hem de karşıtlıklara işaret ederler. Doğum haritasında karmik göstergeler arasında büyük öneme sahip olan Ay Düğümleri; kolektif düzlemde sadece kendi başımıza değil birlikte yaşadığımızı; hepimizin bu yaşamda beden bulmamızın bir sebebi olduğunu ve asıl amacımızı bulmak için kadersel noktalarda birleştiğimizi anlatır. Yani özetle birimiz hepimiz; hepimiz birimiz için! Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi tüm insanlık için bir tema değişimi olması sebebiyle ne kadar büyük bir düzenin parçası olduğumuzu hatırlama anlarıdır. Yeni fırsatların geleceği, geçmiş derslerin yeniden gözden geçirileceği, yeni deneyimler, sınavlar ile karşılaşacağımız, içimize bakıp önümüze yol almamız için yeni bir yolun açılmasıdır.
Güney Ay Düğümü eskiyi, bırakmayı, hatırlamayı, bildiklerimizi kullanmayı, konfor alanımızı, geçmişten bildiğimiz anları, alanları temsil ederken; Kuzey Ay Düğümü odaklanmamız gereken alanları, sınavlarımızı, ödülleri, yeni yolları, artan fırsatları gösterir. Geçtiğimiz 1.5 yıl boyunca bu Oğlak-Yengeç burçlarında hareket ederken; aile-toplum, sorumluluk-ciddiyet-organizasyon, koruma-anılar, toprak, duygusal tatmin-başarı, hedef-disiplin-şefkat, sadakat-güç, koruma- ilerleme arasında denge- fırsat- sınavlar ile karşılaştık. Artık bundan sonraki adım YAY-İKİZLER aksında bizi nelerin bekleyebileceğini keşfetmek.
Her kişi kendi haritasının dokunuşu noktasında kadersel dönüşler yaşar. Ancak nerelere bakmamız gerekeceği konusunda bir fikir sahibi olursak belki gözlerimizi daha kolay açabiliriz. Kendi haritamıza dokunacağı tarihlerle birlikte 2022ye kadar tutulmalar da İkizler-Yay burcu konuları hayatımızda kırılma noktaları olacaktır.
Bu süreçte daha fazla merak etmek, yeni fikirlere açık olmak, bilgiye dayanan karar verme, başkalarının düşüncelerini merak etmek, sormak, dinlemek, sorgulamak, mantık çerçevesinde sorgulamak, hikayenin iki tarafını birden görmek, iletişim, düşünce ve anlatma, bilgiyi aktarmanın önemli olacak. Gerçeği aktarmak, fikir özgürlüğünün ve tek taraflı yerine karşılıklı iletişimin önemli olacağı bu dönemde öğrenmemiz gereken şeyler ise inançlara, dogmatik fikirlere, fanatizme, haklılığa, başkalarını düşünmeden fikre tutunmayı bırakmaya işaret ediyor.
Merkür’ün İkizler Burcu yöneticisi olması sebebiyle Merkür Retrolarında daha fazla etkileneceğimiz ve dalgalanacağımızı söyleyebiliriz. Değişkenliğin, dualitenin, spontane hareket etmek yerine ikiliği kabul etmenin dönemine giriyoruz. Ve bunu yaparken öğretmenin, eğitimin, inançların, felsefenin, yabancılarla- din adamlarıyla-hukukla-taşımayla- yabancı kültürlerle öğrendiklerimizin farkına varıp faydalarını kullanmalıyız. 2020’nin çoğunda Oğlak Burcunda seyredecek olan Jüpiter halen geçmişte kalacak olan kariyer, başarı, toplumsal statü, sorumluluk gibi alanlarda bildiklerimizi kullanarak yeni birşeyler inşa etmemiz ve kendimizi geliştirmemiz gerektiği konusuna ışık tutacak. Sonrasında Kova Burcuna geçişinde ise insanlığın, teknolojinin, bir arada olmanın, sosyalleşmenin “eski”sini bırakıp “yeni”sine yönelmemiz için rotamızı aydınlatacak. Kaderimiz diyemem ama sokak ayrımları belki lambaları olabilir. Bu hayat sizin ama hepimizin. O yüzden yeniye kucak açıp eskiyi uğurlarken bilgiye, dataya, sorguya, karşılıklı iletişime, önemi ile mantığa daha fazla yer vereceğimiz bu döneme merhaba! 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova