PLuto Retro 2020


25 Nisan’dan bu yana 4 gezegen geri harekete başladı. Gökyüzünün hareketlerini inceleyerek önümüzü görmek; potansiyellerimizi ortaya çıkarmak için ve aslında an’ın bize getirdiğini daha verimli kullanabilmek istiyoruz. Ancak bazen bunu yaparken “sebep-sonuç ilişkisi”ne sokarak bahanemizin içine sıkışıyoruz. Son zamanlarda astrolojiye meraklı kişilerden “Jüpiter ve Pluto’nun Etkileşimi yüzünden olmuş salgın- deprem de olabilirmiş” gibi cümleler duyuyorum  sıklıkla… Ne yazık ki gezegenlerin üstümüzde böyle bir etkisi yok.. Çok mucizevi bir şekilde değişen zamanın  dinamiklerini gökyüzündeki gezegenlerin pozisyonlarının eş zamanlı hareketi ile tanımlayabiliyoruz. Aslında olay bu…

Neden lardan önce bunu yazdın derseniz “her şeyin geri gideceğini” düşünmenizi istemediğim için..

<>

Evet jenerasyonel gezegenler yılın birkaç ayını, kişisel gezegenler ise belirli dönemlerde “Retro” oluyor. Bu geri gittikleri değil, anlamına geliyor. Hayatımızda içselleştirmediğimiz konuları yeniden gözden geçirerek deneyimi tamamlamamız için bir fırsat; yeniden değerlendirmek için biraz daha zaman.

Tabii ki pandeminin ortasında yeniden-geri gitmek-içselleştirmek gibi tabirler korkutucu geliyor. Ancak sürecin kısa sürede bitmeyeceği; henüz ortasında olduğumuzu hatırlayıp- kendimizi- çevremizi ve bütün insanlığı korumak adına nasıl adımlar atılması gerektiğini düşünüp kendi payımıza düşeni yapmak için bir fırsat.

25 Nisan itibariyle Pluto ve bu hafta sırasıyla Satürn, Venüs ve Jüpiter Geri harekete geçti.
Pluto, tek başına geri hareketiyle, transformasyon, güç, yer altı dünyası, kabuğuna çekilmek, değişim, dönüşüm anlamına gelebilir-di. Ancak hemen hemen tüm Retro boyunca Jüpiter ona eşlik ediyor. 

Oğlak burcunda toplumsal- geleneksel- yönetimsel konuların ve güçlü kişilerin sembolize edildiği alanda “BÜTÜNün hayrına” “İÇSELleştirmemiz GEREKen?” “NE var?” aslında sorumuz. Ve bu ağırlaşan dönemde çok da keyifli gelmeyecek. Obsesif düşünceler, gücü kötüye kullanma, sınırları aşan baskı, kendini haklıya çıkarma için koşulları gizli kapaklı değiştirme, gizlilik, yalanlar ve paranoyanın artışı kaçınılmaz. Pluto’nun olduğu yerde korku, yıkım ve yeniden doğum vardır. Ancak bunun aşırı kullanımı da karanlıklarda korkutma, ego gösterişi, manipülasyon ve ceza getirebilir. 

Unutmayın Pluto gezegeninin üstünde “Tombaugh Regio” yani KALP vardır. Hiyerarşi, güç, yönetim gibi konuları düşünürken kendinize dürüst olun. Bu süreç geçerken değişimden maksimum yararlanın.

Bırakmanın ve dönüşümün önüne kuşku ve korku geçmiş olabilir.

Kalbin atışının önüne kontrol arzunuz geliyorsa bırakma zamanı gelmiştir.

Alışkanlıkların, bağımlılıkların, zorlamaların dönüşümü önce kendinize nazik olarak başlayacaktır.

Kanatlarınızı açıp uçabilmeniz için yumurtanızı çatlatmanız gerekir😊

Çok çizgi film izleyen 3 çocuk anası astroloğunuz;

Ayşegül


Bu blogdaki popüler yayınlar

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem