Retro #2 Satürn Karma'nın Lordu

Büyük Öğretmen, oh büyük öğretmen, önünde saygıyla eğiliyoruz. Astroloji ile ilgilenmeye başladığımdan bu yana hem kendim hem de danışanlarımda en büyük farkındalığı getiren sınavların Satürn ile olduğunu gördüm. (Uranüs- Pluto-Neptün etkileri hayat değiştiren olaylar olarak karşımıza çıksa da Satürn’ün “DERS”leri kadar anlaşılır olmayabilir; koşulları değiştirip devam edebiliriz hayatımıza)  Göklerin 7. Katındaki Büyük Öğretmen, sınavını veremeyen öğrencilerini bırakıp süründüren- geçeni ödüllendiren- zamanın hatırlatıcısı….

Aldığımız ve almadığımız sorumluluklarımız, ektiklerimizin hasatını toplamamız, sınavları vermemiz gerekir. Aksi takdirde bir sonraki “level” a geçiş mümkün olmayacaktır. İşte bu Satürn Retro durumu budur. Zamanın dolması ile kalemleri bırakma arasındaki toparlama anı.. Öğrendiklerini sınav kağıdına yazabildin mi? Yoksa bildiğin halde yazamadın- yetiştiremedin mi? Yoksa zaten konuyu hiç anlamamış mıydın? O sınavın son anındaki kısıtlanma, baskı, korku, endişe, hüzün, keşke, tatmin ya da sıkışma hissidir Satürn’ün yavaşlaması..

Yavaş yavaş, ağır çekimde öğretmen sizden sınavınızı tamamlamanızı ve sınıf geçmek için kağıdınızı kendine vermenizi istiyor. Sonraki 3 gün boyunca sınav sonuçlarını beklerken eliniz kolunuz bağlı bekliyorsunuz. Kendinizden emin olsanız bile geçip geçmediğinizi öğrenmek için bekliyorsunuz. Her koyunun kendi bacağından asıldığı “izole- tek kişilik” bir sonuç gelecek. Sizin sınavı nasıl verdiğiniz sizin sınıfı geçip geçmediğinizi belirtecek.

İşte tamda bu nokta Jüpiter & Pluto ikilisinin Oğlak Burcunda Satürn ile birlikte olduğunu hatırlatmakta fayda var. Çünkü kendimizi sınavda, sonuç bekleyen, izole hissetmemizi sağlayan yönetim, güç, manipülasyon ve bunların aşırı kullanımı ile çifte kavrulmuş KARMA sınavları toplumların sınavlarını- dönüşümünü – tüm insanlığın sorumluluk alma kapasitesinin,  bu süreçte ne kadar eğitildiğinin göstergesi olacak. Tek tek ama bütün için sorumlulukla hareket edebiliyor muyuz? 

Değişimin kaçınılmaz olduğu bu süreçte içinde mi olacaksınız yoksa dışında mı?

Tik tok tik tok!

Zaman tik veya tok da bitmiyor.. Bir sonraki “an”ını yaratmak senin elinde…

AyşegülBu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova