Retro #4: Jüpiter- Büyük Şans Gezegeni

Jüpiter, klasik astrologların tabiri ile Büyük İyicil, haritamızda dokunduğu alana büyüme ve genişleme getirir. Mesela parayla ilgili bir alana dokunduğunda hem gelirlerimiz hem giderlerimiz artar; kişisel alanlarda hem ruhsal olarak gelişiriz- eğitimler, seyahatler artar hem de kilo alırız bazıları hamile kalır; sağlık ile ilgili bir alana geldiğinde gündemimizde olmayan konular da ortaya çıkar ama nispeten kolay atlatırız. 

Jüpiter 12 yılda bir döngüsünü tamamlar; yani bütün burçları ziyaret etmiş olur. Yaklaşık her 13 ayda bir 4 aylık bir Retro dönemi vardır. Yani her gelişimin bir hazırlanma- sindirilme süreci de mümkün. Jüpiter geri hareketi, bulunduğu burçtaki gelişime daha iyi hazırlanmak için bir süreçtir.


Dönüp baktığımızda her şey bir toz bulutuydu gibi gelse de; Pluto- Satürn ve Jüpiter’in birlikte Oğlak Burcunda hareketi tüm düzenin değişimi için tetiklendiğimiz noktada bulunmaktaydı. Şimdi bu 3 gezegenin bir arada geri harekete geçiyor olması konuyu iyi anlamamız için bir sindirme dönemine girdiğimizi gösteriyor. Pandemi durağan sürece girer mi? Şüpheli ancak olumu ve olumsuz görüşlerimi yazacağım..

Jüpiter’in geleneksel ve tek kişilik başarı tanımlayan Oğlak Burcunda çok da verimli olduğunu söyleyemem. Beklediğimiz başarı, sıçramayı zaten gösteremiyoruz. Yaptığımız işi, yapış şeklimizi, bilgimizi yenilemek için vaktimiz var. Hele başarı istediğimiz başarı; ulaşmak istediğimiz bizim zirvemiz değilse.. Sene başında çok çalışmamızı gerektirecek- köşeyi kısa yoldan dönemeyeceğimiz; döneceğini düşünenlerin yolda kalacağı bir yıl olacağını söylemiştim. Şimdi başarı aslanın ağzında- yeni şeyler öğrenmek söylemek gerek.

Zamanın adeta yavaşladığı bugünlerde Pandemi’nin yavaşlayacağı ama tedavinin- ilaç bulunması ve salgının hızının düşmesinin de yavaşlayacağını düşünüyorum. Ve ne yazık ki Jüpiter Oğlak Burcunda çok daha rahat etmediği için geri hareketin tersinir çalışabileceği ve salgının hızının artabileceğini düşünüyorum.

Evinizde ve sağlıcakla kalmanız dileğiyle…

Ayşegül


Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem