Retro#3 Venüs

Böyle demeyi çok seviyorum Venüs için çünkü çok AŞK! İnsanı sevmekle başlıyor biraz bence.. Değer vermek, güzeli görmek onurlandırmak, istemek, arzu etmek, tadını kokusunu, dokunuşunu hissetmek.. Ve bu yüzden de Venüs .

Venüs geri hareketi dediğimizde hemen akla ilk gelen ikili ilişkilerde aksaklıklar, değerli eşyaların değeri altı-üstü kandırmacaları kıymet belirlenmesi, ekonomik değişkenlikler, geçmişten gelen ilişkilerin ortaya çıkması düşünülür.

Herkes bu dönemde eski aşklarım geri gelecek diye düşünür. Oysa “kazandığım 3 kuruşun 1 kuruş değeri kaldı bu ne?” diye serzenişimizin Venüs Retro dönemine denk geldiğini düşünmeyiz. Ya da sevginin çok içten, taaa derinden geldiği adeta fışkırdığı bir aşkın ortaya çıkabileceğini, kendimizi sevmek için bir fırsat olduğunu- materyal dünyadan uzaklaşmanın fayda getirebileceği ya da kadersel karşılaşmaların olabileceğini pek düşünmeyiz ama böyledir.

İkizler Burcunda Venüs’ün normal hareketinden biraz bahsetmek isterim. Ki çok tatlıdır.. Ahh ah o zeki iltifatlar, keskin bakışlı göz süzmelerin arasında bilmediğin konular hakkında yeni bilgiler anlatan bir sevdiceğin iletişerek flörtleşmesi… O içindeki kelebekleri harekete geçiren kimi zaman ses tonu kim zaman cümle yapısı; kimi zaman merak… Başka hayatlara, başka akıllara, başkalıklara değişikliğe merak.. O sosyallik, esneklik, eğlence Venüs İkizler kombinasyonunu en flörtçü aşık olarak ortaya çıkarır. Yaratıcılığın, hikaye anlatıcılığın, fikir ve haber paylaşımının en fazla olduğu bu kombinasyon Venüs İkizleri eğlenceli bir arkadaş yapar. Ancak çoğu zaman esneklik ve değişkenlik karşı tarafta kaygan zemin hissi yarattığı için güven konusunda problemler yaratabilir.


Geri harekete dönecek olursak; hızlı giden aşk hayatlarının yavaşlayacağı ve tüm ilişkilerimizde ne aradığımızı anlamak için bir duraksama süreci. Kıymet, kader, kısmet gibi kavramlarını, sadece ilişkiler için değil değer kriterlerimizi de değerlendirmek için kullanabileceğimiz bir süreç olabilir. Tabii ki ilişkilerimizde ne kadar değerli hissettiğimizi sorgulayabilir; kendimizi nerede görmek istediğimiz ile ilgili içgörü geliştirebiliriz.

Bu süreçte pahaca pahalı şeyler almak, satmak, estetik değişiklikler yapmak, yeni ilişkilere başlamak, evlenmek tavsiye edilmez. İlişkileriniz bitiyor, araya başka şeyler giriyorsa iyi anlamaya çalışmakta fayda var. Venüs- Neptün etkileşimi aldanmalara, yanlış anlaşılmalar, aldatmalara ve yanılsamalara sebep olabilir. Hayal kırıklıklarına yol açmamak için adımlarınıza dikkat etmekte fayda var..

The KELEBEK,

AyşegülBu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova