Retrosun Retroyum Retroyuz.. Zamanda geri Gidebilir miyiz?Merhaba! Uzun zamandır yazılarımı uzun da olsa instagram formatında yazıyorum ve başlık atmak aklıma gelmemişti. Ama bu yazının bir başlığı bir başlangıcı olmalıydı çünkü bu haftanın başlangıçları ile ya da son mu demeliydim bilemedim.. yazının sonunda siz karar verin bence.. Geri gitmeler size ne ifade ediyorsa onu cümlelerimin muhtelif yerlerine oturtup öyle okumanızı rica ediyorum. Çünkü bugün itibariyle Satürn yavaşlamaya başladı. Yarın, yani 12 mayıs’ta, geri harekete geçecek. Satürn Retro başlarken Venüs durağanlaşıyor; Venüs Retro başlarken Jüpiter durağanlaşıyor ve 15 Mayıs akşamı itibariyle 3 nur topu Retro gezegenimiz oluyor.

Retro- Geri Hareket NE demek?

Bir gezegenin kendi yörüngesinde daha yavaş hareket ederek Dünya’dan geri gidiyormuşçasına görünmesidir.

Hayatınızda ağır çekim yaşadığınız olaylar size ne hissettiriyor? Kimi insan yaşadığını sindirmek ve anlamaktan hoşlanır; kimi bitse de gitsek büyük resmi kaçırıyoruz bu detaylarla der. Siz hangi gruptansınız? Belki de böyle genellememek gerek.

Bugün gerçekleşen gezegen etkilerini yorumlamaya çalışmamız, karşılaşabileceğimiz olayları tahmin etmek içindir. Geri giden gezegenlerin etkileri kimi zaman daha yavaş sindire sindire; kimi zaman azalarak, kimi zaman kafamıza çakarak gösterdiğini biliyoruz. 12-14-15 Mayıs günlerinde Satürn, Venüs ve Jüpiter geri harekete geçiyor. Satürn 27 Eylül’e, Venüs 26 Haziran’a ve Jüpiter ise 1 2Eylül’e kadar geri harekette olacak.

Merkür retrosu gibi bireysel yaşamlarımızı, kişisel dokunuşlarla etkileyecek olan Venüs retrosu ile başlayalım. Aşk hayatı hareketlenenler için bazı kötü haberlerimiz var. İlişkilerde iletişim adlı sınavlar başlıyor. Yanlış anlaşılmalar, anlaşılamamalar, aşık olduğunu anlamamalar, yeterli değeri vermediğini düşünmeler, sevgiyi anlatmanın ve aktarmanın zor olduğu günler bizi bekliyor. Günü gelince detaylı yazacağım ama eski arkadaştan aşık olur mu bakalım bu dönemde denenebilir…

Satürn retrosu…12 Mayıs- 27 Eylül.. Kova burcundan başlayarak tekrar Oğlak Burcuna dönecek ve yıl sonunda Jüpiter ile elele Kova Burcuna girecek. Ancak ondan önce öğrenmediğimiz Oğlak Burcunda Satürn sınavlarımızı bir bir hatırlatacak; Kova Burcunda seyahati boyunca öğretmek istediklerini anlatacak. Çünkü o Büyük Öğretmen, o Karmanın Lordu…

Jüpiter retrosu.. 15 Mayıs- 12 Eylül… Oğlak Burcunda gelişimin yeni boyutu.. Sistemleri değiştirmek ve geliştirmek üzerine yeni dersler öğretiler; yaygınlaştırmak için farklı yollar, başka başka öğretiler ile içselleştirme fırsatı.. Abartılardan salınıp normal bir içselleştirmeye doğru yol alma zamanı.. Belki de evden çalışmanın dönüşmesi- çalışmanın dönüştürülmesi için bir fırsat olabileceğini düşünüyorum.
Bunlar şimdilik olumlu düşüncelerim…

İki ileri bir gerinin sadece marşlarda yer aldığı bir ritim olduğu gibi hayatımızda hissedeceğimiz ritimlerden biri olacak. Çok açılıp saçılmak 1 geri değil; felaketlerle sonuçlanabilir. Toplu Retrolardan çok hayır çıkmaz. Oğlak/Kova/İkizler kombinasyonunda iletişemediğimiz, ilişkilerimizi kullanmadığmız, yönetim-yönetici- güç ile savaşımızın sürdüğü; zorlandığımız, gelişimi beceremediğimiz en baştan da geriye saracağımız bir süreç olabileceğini düşünüyorum.

Geçmiş-Gelecek hepsi şimdi ve şu anda yaptığımızın ürünü olacak.. Çünkü bugünü yaşarken geçmişin deneyimi ve saınavlarını geleceğin sınavı ve deneyimleri için yapacağız..

Tüm bunlar dışarıda olurken kendi içimizde neler olduğunun, kendi dümenimizi ne yöne doğrulttuğumuzun farkına vararak hareket edebilmemizi diliyorum!

Takipte kalın,

Retrolar için yazılar ayrı ayrı gelecek,

Ayşegül
Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem