2020 Haziran Ayı - Neler Bekliyor?

Merhaba merhaba! Zorlu bir yılın zorlu bir ayına giriş yapıyoruz. Tutulma mevsimine giriş yaptık. Biliyorsunuz gezegenler ve terimler ile çok şey anlatmayı sevmiyorum ama hepimizin bilmesi gereken birkaç önemli tarih var:

*4 Haziran Kuzey Ay Düğümünün İkizler Burcuna Geçişi

*5 Haziran Yay Burcunda Ay Tutulması

*13 Haziran Mars Neptün Kavuşumu

*18 Haziran Merkür Retro Başlangıcı

*20 Haziran Güneş Ay Düğümü Kavuşum

*21 Haziran Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

*25 Haziran Venüs Retro Bitmesi

*28 Haziran Mars’ın Koç Burcuna Girişi

Ve Finale 30 Haziran Jüpiter PLuto Kavuşumu

“Ayşegül bunların hangisi daha  önemli?” derseniz birbirinden ayıramam ama bomba etkisi yaratacak; gerekli alt yapıyı sağlayacak bir aya giriş yapıyoruz orası kesin..

Aslında enerjimizin çok da yüksek olmadığı (Mars Balık Burcunda) bu dönemde bu kadar ardı ardına aksiyona farklı bir içgörü ile yaklaşmanızı arzu ederim. Yaşadıklarımızdan öğreneceğimiz; her yaşadığımızın hayatımıza bir çentik atacağı zamanlardayız zira..

Haziran’ın ilk günlerinde enerjimizi toparlayabilirsek şakta tutkuyu yakalamak mümkün gibi gözüküyor. Yan yollara saparak kendimizi eski aşkların hatıraları ile sadomazoşist yaralamalar, tatlı ekşi hatırlatmalar, kapanmış ilişkileri açarak hayal kırıklıkları, evlilik dışı ilişkiler, kıskançlıklar söz konusu olabilir. Her gördüğünüze, duyduğunuza hatta düşündüğünüze bile inanmamanız gereken günler olacak.

4 Haziran’da Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi ile hepimizin 18 Aylık rota değişimi başlayacak. Geçtiğimiz bir buçuk yıl boyunca farklı noktalarda disiplin, statü, sorumluluk, ciddiyet, yönetim kabiliyetlerimizi kullanarak vatanımıza, ailemize, sevdiklerimize, koruma-şefkat adına kol kanat germeye çalıştık. Hayatımızın hedefleri olan, ilk adımı atmamızı gerektiren, dünyevi konularda hassasiyet ve duyguyla yaklaşabildiğimiz dönemiydi baktığınızda. Burada kendi hayatımızın amacına hizmet eden işleri yerine getirdiğimizi umuyorum. Çünkü artık attığımız adımları hakikat, bilgi, fen, ilim, yaratıcılık, kendini ifade etme, kendini geliştirme, eğitim, öğretim, yakın çevre ile iletişim, teknoloji, sosyal medya, kısa mesafe seyahatleri yolunda önemli öğretiler kazanacağız. Pruvanız neta rüzgarınız kolayınıza olsun!

5 Haziran Ay Tutulması! Halihazırda yüksek gerilim hattına çarpmış Dolunay olması yetmezmiş gibi bir de yandan Venüs Retro ve Neptün- Mars’tan aldığı tatlı etkileşimler ile sevgi, ihtiras, kafa karışıklığı, öfke, nefret arasında bulanıklık yaratacak. Tepkiselliğin dilimize vuracağı bugünlerde ne duyduğumuza ne söylediğimize kendimizi inandırmasak iyi olur. Yoğun ve derin duyguları krize sürükleyebilecek; yanıcı, tutkulu ve bir o kadar da yıkıcı olan duygular. Dünyada etkilerini çok sert bir şekilde görmeye başladık bile ne yazık ki…  Oldukça sert geçecek bugünler için dürüstlük, sebat, sükunet ve kendimize hakim olmaya çalışmak önemli gözüküyor. Neyi bırakmalıyız derseniz.. Fanatizm, geçmiş ilişkiler, duygusal öfke diyeceğim- kendi duygularınız ve karşınızdakinin duygularına karşı öfke, pasif agresif düşünceler, özgürlük ihtiyacına tepki… Duymak ve duyulmak hepimizin ihtiyacı yeter ki dinlemeyi ve iletmeyi bilelim..

13 Haziran’a geldiğimizde Ay Tutulmasının etkileri hala üzerimizde; Güneş Tutulmasının etkileri kendini hissettirmeye başlamış olacak ki Neptün ve Mars kavuşacak. Allah’tan Mars hızlı hareket eden bir gezegen.. O okyanus derinliğinde boğulan savaşçının ruhsuz ruhunun hüznü ve melankolisi hepimizin üstüne çökmeden atlatma ihtimalimiz yüksek. Biliyorsunuz pandeminin başından beri endişeli ve yayılımın yüksek seviyede seyredeceği düşüncesi ile temkinli yakalaşıyorum. Bu dönemin enfeksiyon, bulaş riskinin yüksek olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.. Zaten herkesin kafası sisli, dumanlı, duygusal, hassas, alıngan… Kendinizi hülyalara bırakıp rakı bardağında balık olmak uğruna sağlığınızı tehlikeye atmayın rica edeceğim. Akışa bırakın kendinizi tabii ki ama sanatsal konularda… Yaratıcılığınızı kağıda, kaleme, boyaya, mutfakta hamura, çiçeğe, böceğe, filme kanalize edin.. Ruhsal gelişiminiz için rüyalarınıza yoğunlaşın, iç sesinizi dinleyin.. Tek başınıza becerebildiğiniz bir şey değilse yönlendirmeli meditasyon yapın.. Venüs hala geri harekette, ikili ilişkilerde arazlar devam ediyor başkalarına sarmayın…

18 Haziran.. Hepimizin hayatına direkt etkisini hissetiğimiz Merkür REtrosu başlıyor.. Yengeç Burcunda.. Pek tabii ki Güneş Tutulmasında da aile içi ilişkilerde iletişimin sekteye uğrayacağı😊 Eviniz ile ilgili ne yapmak istediğinizi yeniden değerlendirdiğiniz; taşınma, kiralama, dekorasyon, tamirat işlerini gündeme getireceğiniz bir Merkür retrosu sizi bekliyor. Ama tabii ki daha önceden belirlenmiş konuları ele almanız ya da aksaklıklara-uzayan terminlere hazırlıklı olmanızda fayda var. İç sesinizi dinleyin.. Size kendinizi nerede yuvanızda hissettiğinizi söyleyecektir. Ailevi konularda geçmişten gelen bilmediğiniz şeyler ortaya çıkabilir; bırakılması gereken konular yeniden gündeme gelebilir. Uzun zamandır görmediğiniz aile bireyleriyle online da olsa görüşmek için bir fırsat yaratabilirsiniz.

20 Haziran: Çok kısa bir etkileşim olmakla birlikte Ay Düğümlerinin burç değiştirmesinin hemen ardından Güneş ile bir araya gelmesinin kadersel olarak hangi yöne doğru yönlenmemiz gerektiğini aydınlatacağını düşünüyorum. Bakmayı, görmeyi, dinlemeyi, önümüze çıkan işaretleri okumayı öğrenmemiz gereken bir sezondayız.

21 Haziran veee Güneş Tutulması. Oldukça kuvvetli enerjiler içeren Yeni Ay olmasının yanında yıla damgasını vuran Jüpiter ve Pluto’nun yeniden kavuşumuna günler kala bambaşka başlangıçlardan bahsediyor bu Güneş Tutulması. Merkür Retro olacağı için geçmişteki yaşantımıza olan özlemimiz, hatıralarımız, ailevi konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Ancak toplumsal arenada yeni korumacılık, sınırlar, sevdiklerimizi koruma şeklimiz, yönetimlerle savaşma şeklimizi yeni bir şekilde gösterebiliriz. Eskiden gelen konular halkların tepkisel ve toleranssız davranışları için yeterli olacak. Bu noktada iletişim en büyük çıkış yolu! Hayatımızda daha önce denemediğimiz ya da yapmadığımız iletişim şekillerini denemeliyiz. Dengeyi bulmak zor; kışkırtmalara ve kısıtlamalara kanmamalı kendi sorumluluğumuzu almalıyız. Zaman öz-disiplin/öz-sorumluluk zamanı. Yaklaşık 6 ay etkisini hissedeceğimiz bu tutulmanın detayı yazısı ilerleyen günlerde sizlerle olacak.

25 Haziran Venüs geri hareketinin bitmesiyle sosyal yaşantının biraz daha canlanacağını söyleyebiliriz. En azından bu keyiften keyif almama hali bitecektir. İlüzyonu aşmanın iyi geleceğini söylemek gerek. Aklımız hala karışık olsa da kalbimiz biraz ısınabilir en nihayetinde..

28 Haziran Mars’ın Koç Burcuna girişi.. 2020 başında bu yıl ile ilgili en hoşuma giden şeylerden birinin Mars’ın Koç burcunda uzuuun (yaklaşık 6 ay) bir süre kalacak olması diye düşünmüştüm. Ancak ve fakat bu ahval ve şeraatte ne kadar hayrımıza olacak bilemiyorum. Mars, yani savaş, enerji, motivasyon, hareket, risk almamızı sağlayan etkinin en güçlü olduğu burçlardan biri Koç’ta; çok rahatlıkla harekete geçebileceğimiz, risk alabileceğimiz, kendimizi motive hissetmemizi ve enerjimizin yükseleceği günleri anlatır. Şu dönemde risk almanın, harekete geçmenin, hareketli olmanın ne kadar verimli olacağı tartışılır. Savaş deseniz ne güzel durulmuştu sular.. İnsancıl bir dünyada, doğanın sesini duyarak yaşıyorduk bir süre de olsa.. Hem kendimizi hem başkalarını korumayı düşünüyorduk. Bundan sonrası için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ne yazık ki. Her koyun kendi bacağından asılır ve bazı enerjilerin aktive olması için bir kıvılcım yetebilir. Sıcaklık sadece yazdan gelmeyebilir..

30 Haziran Jüpiter- PLuto kavuşumu..Nisan başında ilk birlikteliklerinin ardından bu ikinci kavuşumda benzer etkileri görebiliriz ne yazık ki.. Bulaşın yine hızlandığı bir dönemden bahsediyor olabilir. Hatta belki de pik noktasından.. Hızlı zamanlardan geçiyoruz. Dünyada büyük değişimlerin tetikleneceği ve hızla yayılacağı bu dönemde kendi hayatlarımızda hedeflerimizin neler olduğunu iyice değerlendirmeliyiz. Bu hayattan ne bekliyorum? Ne yapmak istiyorum? Neyi değiştirmeliyim? Kimden ne öğrenmeliyim? Ya da kime ne öğretmeliyim? Bu sürecinde zorluklarından bir tanesi yayılım(sadece pandemi olarak düşünmeyin fikir, büyüme, gelişim) içinde kişilerin kendini diğerinden daha üstün ve güçlü görmesidir. Kendi arenanızda Nisan başında yükseltmeye çalıştığınız, geliştirmeye çalıştığınız her ne varsa ona yeniden yönelmeniz ve bitirmeniz faydalı olabilir. Kasım’ın ilk yarısında yeniden bu konularda sınanacağız.

Özetle ani karalardan, hareketlerden çekinmemiz gereken; ana "yol"umuzdan, fikrimizden çıkmadan, önümüze çıkan fırsatları "gör"meye odaklanmamız gereken bir ay olacak. Kolaylıklar diliyorum. 

Kendinize & çevrenize iyi bakın,

Sağlıkla kalın, 

Ayşegül 

 

 

 


Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova