Yeniden Doğum- 21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Yeniden Doğum- 21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Günaydın, Merhaba! Yılın en önemli günlerinden geçiyoruz. Mevsimsel olarak orta noktada bulunduğumuz gibi içinde bulunduğumuz yılın gidişatının da ortasındayız. Bugün Yengeç Burcuna giriş yapan Güneş ve Ay Tutulacak.

Güneş Tutulması bir Yeni Ay. Yani yeni bir döngünün başlangıcı. Ay’ın yani bilinç dışımızın, karanlık yönümüzün, duygularımızın yaşam enerjimizi, bilincimizi bir süreliğine kapatıp yeniden ortaya çıkaran gök olayı. Aslında hep orada duran ama farkına varmadığımız şeyleri görme fırsatı ve yenilikler için bir yeniden doğum.

Bir burcun giriş kapısında, sıfır derecesinde gerçekleşen bir olay çok da bilmediğimiz yeni bir alanda yeniliklerin bizi beklediğini işaret eder. 2020 başından bu yana “Yeni Dünya” olarak adlandırılan ekosisteme giriş yapıyoruz. Doğa Ana’nın yeniden doğuşu ile rahminde kendini korumaya alan insanlığın kendine yeni bir ev yaratma adımı…

Yengeç, doğada olduğu gibi, burçlar arasında da kabuklu ve içi yumuşak olandır. Koruma, kollama, savunma, müdafaa, sevdiklerini kabuğunun içine alıp orada kontrol ve koruma altında tutmaktır Yengeç’in en önemli motivasyonu. Bir annenin rahmi gibi korunaklı bir alan yaratıp; dışarıdan gelebilecek tüm tehditlere karşı alanı korunaklı ve güvenli tutmak. Bu hassasiyetle ortaya çıkan içgüdüsel şefkat, merhamet, acıma, vicdan, empati, aile, vatan hasreti ve sevgisi harekete geçmenin güdüsü olacaktır. Bir anne gibi sevdiklerini koruma altında tutmak, beslemek, kollamak, doğal bir güven ortamı yaratmak. Yuvaya, köklere, geçmişe, anılara dönüşü kolaylaştırmak…

Yengeç Yeni Ay’ından sonra ailemizle, atalarımızla, yaşadığımız yer, sahip olduğumuz sevdiğimiz şeyler ile ilgili yeni adımlar atmak isteriz. Güneş Tutulmasında bu enerji daha yüksek bir şekilde hissedilir. Bu güneş tutulmasında Mars ve Satürn’ün fark edilmeyen zorunlulukları, kuralları, kısıtlamaları hissettirmesi ile mecburi kararlar almak zorunda kalabiliriz. Yine ailemizi korumak, sevdiklerimizi kollamak, köklerimize atalarımıza bağlı kalmak ve anılarımızı yaşatmak önemli amaç olacaktır. Sezgilerimizi dinlemek, duygularımızı anlamaya çalışmak bu Güneş Tutulmasında oldukça önemli. Merkür’ün Yengeç burcunda geri harekette olması içsel yolculuğumuzda kendi ailemizi, sevdiklerimizi, tüm olası tehditlerden koruma ihtiyacı ile hareket etmemize sebep olabilir.

Pratik yaşamda baktığımızda ailemizle vakit geçirmek, geniş aile ile daha fazla bir araya gelmek, anıları yad etmek; evimizi güzelleştirmek, ev-toprak almak-satmak-kiralamak gibi işlerde harekete geçmek; aile kurmak, ev sahibi olmak, çocuk sahibi olmak, çocuklarınıza aile geçmişinizden bilgiler-anılar- maddi aktarımlar yapmak isteyebilirsiniz. Sağlığımızda göğüsler, memeler ve midemize dikkat etmekte fayda var.

Bu Güneş Tutulması ve Yeni Ay’da niyetlerimizi, hedeflerimizi ortaya koyarak iç sesimizi dinlemek, duygularımızı anlamak, kendimize şefkat göstermek, güven ve korunmanın yansımalarını anlamak önemli olacaktır. Hatıralarımızla farkındalığımızı arttırmak, özlem duyduğumuz ana ocağına geri dönmek isteyebilir, pratik hayatta ocakta-yani mutfakta beslenmek ve beslemek için vakit geçirebilirsiniz. Sezgilerinizin, duygularınızın yoğun olacağı bu dönemde meditasyon yapmak; kendinize vakit ayırmak iyi gelecektir. İleriye yönelik planlar yapabilmek için geçmişinizi bilmek; tarihinizi- aile köklerinizi araştırmak iyi gelebilir.

Kendinizi evinizde, yuvanızda, ailenizle hissettiğiniz; huzurla, sağlıkla yeni bir ay olması dileğiyle!

Sevgiyle,

Ayşegül

 


Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova