14 Aralık 2020 - Yay Burcunda Güneş Tutulması

 

Merhaba! MerhabaJ @zeynepgozubuyuk ile gerçekleştirdiğimiz canlı yayının ardından oldukça fazla soru geldiJ ben de Güneş Tutulmasını ve burçlarla yorumlarını toparlamak istedim!

14 Aralık 2020 Pazartesi akşamı Yay Burcunda bir Güneş Tutulması ile karşı karşıyayız. Merkür’ün eşlik ettiği; Mars’ın arkadan ittiği, Neptün’ünün bir sağa bir sola savurduğu bu Tutulma, 2021 Haziran ayına kadar etkisini sürdürecek. Aslında tüm Güneş Tutulmaları bir sonraki Tutulmaya kadar gündemi belirleyici faktör olur. Bu yeni bir bilgi değil; ama tabii 2020’nin ardından herkesi bir korku almış “2021 Haziran’a kadar bunu hissedecek miyiz gerçekten?” sesleri yükseliyor ister istemez. Evet hissedeceğiz ama Tutulma deprem gibi böyle alttan alttan bizi sallayan bir şey değildir. Dünya ve yakın çevremizde olup biten olayların ana tema ve farkındalıklarımızın- çabalarımızın-çözüm yaratma arzularımızın o dönem boyunca hangi konular üzerinden olacağını bildirir.

Tutulmalar seriler halinde gelir. Bir ana tema etrafında dönerler. Yarın gerçekleşecek Tutulmanın ana teması ise “yoğun duygular: özellikle para-aşk ve ilişkiler üzerine” Farkındalığımızı bu alana yöneltmek için bir sürece giriyoruz. Bernadette Brady diyor ki “içinde sürüklendiğiniz ilişkileri aniden bitirmek isteyebilir; öfke ve hayal kırıklığı yaşabilirsiniz. Ani kararlar almaktan kaçının”.  Buraya kadar serinin anlamına baktık. Yani bir an için Güneş’in ışığı kapanacak; aydınlandığında maymun gözünü açacak ve bir şeyler görünür olacak. Bunlar da bizi içten kıpırdatıp “ahh bu artık yetti” dedirtip sona erdirecek.

Yay burcundaki Güneş Tutulması aynı zamanda bir Güney Düğümü tutulmasıdır. Güney Düğümü tutulmaları (Kuzey Düğümü tutulmalarının aksine) karmanın temizlenmesine bağlıdır. Kuzey Düğümü tutulmaları hayatımıza yeni bir şey getirirken, Güney Düğümü tutulmaları önceki eylemlerimizin sonuçlarını vermektedir. Hayatımızda en büyük dönüm noktaları hem sonların hem de yeni başlangıçlarıyla bir aradadır. Yeni tohumlar ekebilmek için toprağımızı temizlemeliyiz.

Ama bu konular hangi alanlar da yeni başlangıç olacak? Yay burcundan bahsediyoruz: “ok yaydan çıktı bir kere” dediğimiz heyecanlı, yayılmacı, ilerleyici, kaşif, iyimser bir ala tutuyor bize. Burada inançlarımızı, ideolojilerimizi, fikirlerimizi, hayat felsefemizi gözden geçirebiliriz. Bunları gözden geçirmemize yol açacak eğitimler, seyahatler, hukuki problemler, iletişim ve ulaşımla ilgili aksaklıklar ya da medyada konularla karşılaşabiliriz. Mars’ın arkadan ittiği ve Merkür’ün düşündürdüğü dedim. İşte tam bu noktada tartışma, fanatizm ve ikna çabaları gündeme geliyor. Çünkü ilerlemek ve yayılmak kendi fikirlerimizin arkasında durmak; inatlaşmak- fanatikçe bırakmamak itmek hayatı zorlaştırabilir.

Tabii ki 2020’nin sonuna gelen Güneş Tutulması’da yeni başlangıçlar getirirken kolay bir şeylerden bahsetmeyecekti bize. Hayatımıza giren akademik, hukuki, yabancılarla ilişkiler(eskiler buna uzak ve deniz aşırı seyahatler ile yapılan görüşmeler der) medya, taşıma, ulaştırma, din vb konularda bazı yanlış anlaşılmalar, belirsizlikler, aldanmalar, hayal kırıklıkları ve feda etme/fedakarlığın feda olması, kurban olma hissinin huzursuzluğu söz konusu olabilir. Neptün’ün etkisini sadece normal rutinde değil sağlık anlamında da göreceğiz mutlaka. Bağışıklık, salgın, bulaş yine gündemimizde olmaya devam edecek. Öte yandan yanlış bilgilendirme, subjektif değerlendirmeler de yer alabilir. Tüm bunların yanında sezgilerimizin yüksek olacağını ve kendi içimize yolculuğumuzda verim alabileceğimiz bir döneme girdiğimizi de söyleyebiliriz.

En çok merak edilen konuların başında tabii ki kişisel olarak bunların hayatımıza nasıl yansıyabileceği yer alıyor.. Burçlar özelinde birkaç kelime de etmeden geçmek olmazdı..

Koç ve Yükselen Koç:

Kararlılığınız ve ikna kabiliyetinizi kullanarak yeni girişimleriniz için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Akademik alanda kendinize yeni bir yol açmak; uluslararası platformlarda yer almak ya da hukuki konuları ele almak için adımlar atılabilir. Ancak elinizdeki bilgilerin doğruluğundan emin olmanız ve fikirlerinizde fanatizmden uzak durmalısınız. Yeni bir bakış açısı iyi gelecek.

Boğa ve Yükselen Boğa:

Önümüzdeki süreçte ortaklı paralar, krediler, miras vb para kaynakları ile ilgili yeni girişimler için adım atmak isteyebilir ya da mevcut durumu fesih etmek isteyebilirsiniz. Yeni bir alanda ortaklı bir para yatırımı yapmadan önce hukuki desteğinizin olduğundan emin olun.  Ölüm, metafizik gibi konular ilginizi çekebilir. Kendi içinizde yeni yolculuklara çıkabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkili ilişkiler ve ortaklıklar ile ilgili yeni başlangıçlar kapınızda olabilir. Yeni bir başlangıç yapmak için, içinde sürüklendiğinizi düşündüğünüz bir ilişkiyi sonlandırabilirsiniz. Konusunda uzman birinden danışmanlık almak ve çıktığınız yeni yola ışık tutması için seçtiğiniz kişiler size başka kapılar açabilir. Yeni bir ilişki, evlilik kararı da söz konusu olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:

Günlük rutininize ve sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç olacak. Doğru olduğuna inandığınız rutinleri yeniden gözden geçirebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız ekibinizi genişletebilir; daha farklı alanlarda eğitimler, başlangıçlar yapabilirsiniz. Uluslararası, iletişim, ulaşım, eğitim ya da hukuk alanlarında iş yükünüz artabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan:

Beklediğiniz aşk ya da bebek yolda olabilir. Hayatınızın sürüklediği, inancınızı yitirdiğiniz ilişkinizi bitirebilirsiniz. Yeni keşifler yapmak; yeni kültürler tanımak için hobiler edinebilir; yeni bir keyif alanı açabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanıp sahneye çıkmanın zamanı olabilir.

Başak ve Yükselen Başak:

Ev ve aile yaşantınızı başka bir boyuta taşımanın zamanı gelmedi mi? Çekirdek ailenizle bile olsa hayatınızı şenlendirecek aktiviteler yaratıp; eğlenceye kucak açabilirsiniz. Yeni bir dekorasyon, yeni bir motivasyon ile bile yeni bir soluk gelebilir. Bazı mülk ve emlak işlerinin hukuki prosedürleri ile uğraşmanız gerekebilir.

Terazi ve Yükselen Terazi:

Kısa yürüyüşler, yakın arkadaşlarla zoom toplantıları, yeni online eğitimler, kardeşlerle fikir alışverişi hayatınıza renk katacak. Her duyduğunuza inanmayın; söylentiler ve dedikodular artabilir. İletişimin ve fikir alışverişinin ışık hızına ulaşacağı bu dönemde işlerinizi hızlandırmak için sosyal medyadan ve yeni online hizmetlerden destek alabilirsiniz. Hukuki konularda da destek almanız gerekebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep:

Gelirleriniz ile ilgili yeni bir girişim hedefiniz olabilir. Yakın zamanda bir takım mecburi harcamalar ya da geride bırakmak zorunda olduğunuz gelir kaynakları olabilir. Kendinize yeni bir iş kurarken ya da yeni bir işe girerken size katacağı yenilikler için heyecanlanabilirsiniz. Cesaretinizi ve motivasyonunuz yüksek olduğu kadar aldığınız risklere de dikkat etmeliniz.

Yay ve Yükselen Yay:

İkili ilişkilerinizde zorlandığınız, yoğun duygular yaşayacağınız bir dönem sizi bekliyor. Ani çıkışlar, zıtlaşmalar, fikir ayrılıkları, fanatizm hayatınızı zorlaştırabilir. Değişimin farkına vararak kendinize yeni bir yol çizmek isteyebilirsiniz. Ani kararlar almaktan kaçınmalı; kendi gelişiminiz; yeni eğitim ve iş fırsatları, açılımlara dikkat vermelisiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:

İç dünyanızın sesini dinlemek size keyif vermeye başlayabilir. Düşüncelerinizin değişimine siz bile inanamayabilirsiniz. Tutunduğunuz bazı duyguları geride bırakmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak; bazıları ise zorlayacaktır. Ruhunuzun derinliklerine yeni bir yolculuk kadar; yeni bir projenin kapalı kapılar ardında temelleri atılabilir. Karanlık ve bulanık suları temizleme zamanı.

Kova ve Yükselen Kova:

Hayallerinizi ve umutlarınızı hayata geçirmek için arkadaşlarınızla ve sosyal çevrenizle paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Yeni dünyanın , düzenin temelleri atılırken dijital, iletişim, ulaşım, hukuk, eğitim gibi konularda toplumsal oluşumlar ilginizi çekebilir. Yeni bir projenin tohumlarını atabilir; içinde yer alabilirsiniz. Fikir ayrılıkları bazı ilişkilerde zorlanmanıza sebep olabilir.

Balık ve Yükselen Balık:

İletişimin gücünü kariyerinizde ve toplum önünde kullanma zamanı. Yeni fikirler, yeni projeler, yeni işler gündemde olabilir. Duyduğunuz her şeyin aslı olmayabilir; risk alırken kendinizi garantiye almanızda fayda var. Yeni bir kariyer yolu için önünüz açılabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem