Başak Burcunda Dolunay- Burçlara EtkisiMerhaba merhaba! Yeni bir aya hoş geldiniz🌼 Yılın en zorlu ayları başı - ortası - sonu demiştim🤩 aralara geldik çok şükür🙏🏼 tabii ki mevcut durumu bitirecek; ortadan kaldıracak bir etki değil ama bir nefes alabileceğiz en azından diye umuyorum... 

Cumartesi gerçekleşen Başak burcunda Dolunay’ın ardından...Mart ayına giriş yaparken Venüs Balık Burcunda, Mars Boğa burcunda, Merkür Jüpiter Satürn Kova burcunda seyirlerine devam ediyor... Ancak bakalım bu hala bizi sersemleten bu Dolunay'ın sembolizmi neler getirecek.


Dolunay, fiziksel olarak Güneş ve Ay'ın karşıya karşıya gelmesi yani bir yandan başlayan bir şeyin tamamlanması iken bir yandan da karşıtlık- gerginlik ya da bir şeylerin ortaya çıkması demek olabilir... 


Ay Başak Burcunda seyahat ederken daha titiz, planlı, programlı, mükemmeliyetçi, eleştirel, düzenleyici, minimize eden bir ruh hali içinde oluruz. Her şeyi mantığa oturtmaya çalışırken endişeli düşünceler uykularımızı, kalbimizi ele geçirir adeta.. Sanki en kötü senaryoya hazırlanmaya çalışmamız- hayatımızın kışına hazırlık yapmamız gerekiyor gibi. Çalışma hayatımız, günlük yaşantımız, rutinlerimiz, sağlığımız, fiziksel olarak iyi olmak önemli hale gelir. Adeta günümüzü 24 saat gözden geçirip her şeyi daha üretken daha verimli hale getirmek isteriz. 


Güneş Balık Burcunda seyahat ederken yaratıcı gücümüz, yaşam enerjimiz ne kadar merhamet ya da empati gösterebildiğimiz; naif yaratıcılığımızı kullanabildiğimiz ya da yaratıcılığı takdir edebildiğimiz ile artar. Tüm insanlığını fiziksel ve ruhsal bir olduğunu kabul etmek; kendi iç dünyamıza dönmek; kendimize yatırım yapmak iyi gelir. 


Bu Dolunay'da Venüs'ün Güneş ile birlikte seyahati başkalarının bizden istekleri ve kendi ihtiyaçlarımızı karşılaştıracağımız ve belki de fazlasıyla empati yapıp kendi ihtiyaçlarımızı gözden geçirmek bir kenara - kendimizi eleştirip başkalarını haklı bulacağımız bir kaç gün olabilir... 


Saturn ve Uranus'ün hala ortalığı karıştırdığı ve özgürlük aşkına sarstığını düşünürsek hayatımızı yeniden gözden geçirmek; özgürleşmek ve rutinlerimizi boşuna zorlayan gereksiz işleri listeden çıkarmak için verimli bir Dolunay olabilir. Önümüzdeki 15 gün boyunca sağlık için rejiminizde, günlük yaşantınızda ya da çalışma hayatınızda artık size hizmet etmeyen şeyleri bırakmak isteyebilir ve düzen oturtmak isteyebilirsiniz. 


IG canlı yayında en çok sorulan şey burçlara etkisi olduğu için Yükselen Burçlara etkisini aşağıda ekliyorum:) Evinizde günlük düzeninizi, çalışma hayatınızda ekibiniz ya da planlarınızı, sağlığınız için diyetinizi değiştirmenizin zamanı geldi. Gelir kaynaklarınızla ilgili beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Kendinizi kısıtlanmış hissetseniz de aldığınız sorumlulukların beklenmedik geri dönüşleri olabilir. 


Aşk hayatınız, çocuklarınızla ilişkileriniz ya da yaratıcı projeler-hobileriniz-keyif aldığınız işleri toparlama vakti. O çok istediğiniz suluboya eğitimine yazılabilir ya da sevgilinizle birlikte detox a girebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler süpriz haberler alabilir. Arkadaşlarınızın istekleri veya aşk hayatınızla ilgili yorumları sizi endişelendirebilir. Kariyeriniz ile ilgili sorumluluk alıp özgürleşmek mi? Çıkıp gitmek mi? 


Evinizde düzen ve değişiklikler için kolları sıvamanın zamanı geldi. Belki de minimalist bir tasarım için biraz alan açabilirsiniz. Beklenmedik gelişmeler, süpriz haberler alabilirsiniz. Kariyerinizde ortaya çıkan yeni ilişkiler sizden fazlasını bekliyor olabilir. Karanlık görünen işleri iyice araştırmalı ve yeni kararlar almadan önce dikkatlice incelemelisiniz.


Yeni bir eğitim, yakın akrabalar ile sohbetler, işiniz ile ilgili teknolojik bir yatırım ya da belki de bir websitesi tasarımı ile ilgili planlar yapabilirsiniz. Bu süreçte mevcut eğitiminiz, hukuki sorumluluklarınız sizi zorlayabilir. Eşinizle ya da ortağınız ile paylaşımlarınız ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. 


Gelir kaynaklarınızla ilgili geleceğe yönelik endişeleriniz ve bunlara yönelik planlarınız için çalışmak isteyebilirsiniz. Eşinizin gelirleri ya da ortak gelirlerinizle ilgili istekleri sizin gönlünüzden geçen ile aynı olmayabilir. Kariyeriniz ile ilgili özgürleşme isteğiniz için eşinizin ya da ortağınızın istediği bazı sorumluluklara takılabilirsiniz. 

Kişisel hedeflerinizi gözden geçirmenin zamanı geldi. İkili ilişkilerinizden beklentiler yüksek olabilir; ancak sizi mutlu eden şeyleri bulmak için bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. İş ortamınızda, günlük rutininizde ya da sağlığınız ile ilgili kısıtlamalar- yeni kısıtlamalar söz konusu olabilir. Dürtüsel olarak yaşamınızda daha özgür, teknolojik olmak isteyebilir; sorumlulularınızı geride bırakmak isteyebilirsiniz. Büyük kararlar almadan önce iyi düşünmelisiniz. 

Günlük yaşantınızda sizden beklenen roller; ilişkilerinizde beklentilerin sizin üzerinizde yarattığı endişe ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde meditasyon vb ile kendinizi dinlemek için vakit ayırmanız verimli olacaktır. Gelir dışı kaynaklarınız ya da ortaklaşa gelirleriniz ile ilgili riskli adımlar atmak ve daha esnek olmak isteseniz de sorumluklarınız sizi geri çekebilir. 

Evinizde ve ailenizde beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Eşinizle ya da yakın ikili ilişkilerinizde kendinizi kısıtlanmış ve engellenmiş hissedebilirsiniz. En azından kendi kimliğinizle daha özgür olmak isteyebilirsiniz. Sevdiğinizin ya da çocuklarınızın beklentileri ile kendi hayalleriniz ve umutlarınız arasındaki fark sizi zorlayabilir. Toplumsal işlerde organizasyon görevi almak isteyebilirsiniz ancak keyif çatmak daha tatlı gelecektir.

Kariyeriniz ile ilgili bazı endişeleriniz var ve evdeki beklentiler ile mevcut durum karşı karşıya geliyor. Kendinizi sakinleştirmeli ve dağılmadan planlarınıza geri dönmelisiniz. Günlük yaşantınızı etkileyen çalışma düzeniniz ya da sağlığınız ile ilgili beklenmedik bir gelişme ile bazı sorumluluklar almak zorunda kalabilir ya da yakın akrabalarınız/kardeşleriniz tarafından baskı altında hissedebilirsiniz. Geleceğe yönelik planlarınız ile mevcut durumunuz arasında kalabilirsiniz. Siz planlarınızı detaylı bir şekilde hayata geçirmek isterken kardeşlerinizin ya da yakın akrabalarınızın sizden beklentileri ve ihtiyaçlarına karşı bazı fedakarlıklar söz konusu olabilir. Matematikle yola çıktığınız finansal konularda risk almak isteseniz de gelir kaynaklarınız ya da yatırımlarınız ile ilgili sorumluluklar sizi baskı altında hissettirebilir. Kim bilir belki de çocuklarınızın okul ödemesi gelmiştir:) 


Ailenizde ya da yaşam alanınız ile ilgili beklenmedik gelişmeler, ani süprizler size bazı kısıtlar getirmiş olabilir. Bu Dolunay ile birlikte finansal konularda karar almak zorunda kalabilirsiniz. Bir ev almak, mevcut evinizi değiştirmek gibi büyük yatırımlar için kredi kullanmak, kısıtlamalara gitmek- fedakarlık yapmak söz konusu olabilir. 


İkili ilişkilerde çok da rahat bir dönem geçirdiğinizi söyleyemeyiz. İhtiyaçlarınız ve isteklerinizi göz ardı etmek- fedakarlıklarınızın karşılığında muhasebeci bir yaklaşımla karşılaşmak zorlayabilir. Geçmişte gizlenen bazı konuların ortaya aniden çıkması- sır perdesinin aralanması, hayat planlarınızı gözden geçirmenize sebep olabilir. Düzenli bir danışmanlık (avukat, psikolog, astrolog, doktor vb) planlayabilirsiniz. Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova