Bebek & Çocuk Doğum Haritası - Astroloji Danışmanlığı


O ilk haberi duyduğunuz andan itibaren kalbinizden ve midenizden heyecan kelebekleri eksik olmaz.. Ailenize yeni bir birey katılacaktır. Artık 2 yerine 3, 3 yerine 4 ve belki daha fazla kişi olacaksınız. Peki acaba bu yeni birey nasıl biri olacak? Ailemize nasıl bir enerji katacak? Ya bizden çok farklı olursa? gibi sorular kafamızda ister istemez canlanır.. Etrafınızdaki ve gözlemleme şansı bulduğunuz tüm çocuklar, bebekler ve onların davranışları, ailelerinin onlar hakkında aktardıkları sizi her geçen gün daha da meraklandırır. 

Kimileri verilen potansiyel doğum tarihine göre internetten güneş burcuna bakar "acaba nasıl biri olacak bebeğimiz?" der; kimileri de merakını daha fazla içinde tutamayıp bir astrologun kapısını çalar " ne zaman doğacak bebeğim? acaba sezaryan olmam için en uygun tarih nedir?" der. Her anne baba gibi çocuğu için en iyi olanı yapmayı istemek doğumdan başlar.


Astroloji uzmanları, eğitmenleri, duayenleri veya üstadları, nasıl adlandırırsanız adlandırın, yüz yıllardır "Astroloji, Kader ve Özgür İrade" konusunda benzer görüşleri sonraki kuşaklara aktarmaya çalışmışlardır. Evrensel bir kaderin parçası olduğumuz, yaşadığımız hayat boyunca gerçekleştirmemiz gereken bir ödevimiz olduğu. Belki kader yerine yazgı demek daha açıklayıcı olabilir. Çünkü bir bütünün içindeki rolümüz belirlidir (kader-yazgı); ancak yaşayabileceğimiz potansiyel hikayeler içinden ruhumuz kendi hikayesini seçer(özgür irade). Yani aslına bakarsanız hem kaderimizi, yazgımızı yaşar; hem de özgür irademizle bize verilen ödevleri gerçekleştirmek için kendi hikayemizi yaratırız.

Her ne kadar doğum anımız haritamızı belirleyerek bize bu hayatta verilen ödülleri, yetenekleri, zorlukları, ödevleri belirliyormuş gibi gözükse de anne karnında geçirdiğimiz süreç içerisinde yaşadığımız güneş tutulmaları, en son yaşanan dolunay/yeni ay gibi özel olaylar da bizi etkilemekte.. Aslına bakarsanız çocuğunuzun anne karnına düştüğü andan itibaren hangi tarih/saatte sizinle buluşacağı belirli. 


Peki günümüzde sezeryan olan çocukların kaderini aileleri değiştiriyor mu? 


Eğer tıbbi bir öngörü ile sezeryan kararı verilmişse zaten hali hazırda bebeğin doğmayı belirlediği saat ve günde aranıza katılacağı görüşünde bir çok kişi hem fikir. Ancak konu ailelerin belirlediği saat/günlere gelince "Bütün bebekler sezeryan ile aynı saatte doğuyor bu nasıl iş? Hepsi bu saate mi gelmeyi planlıyor?" soruları yankılanmaya başlıyor. Ancak unutmamak gerek ki sezeryan normal doğum tarihine müdahale gibi gözükse de ailenin bir kararı. Ve aslında anne karnına düştüğünden bu yana doğacak bebek de annenin bir parçası. Yani aslında yaptığımızı düşündüğümüz tüm müdahalelere rağmen; eğer ki bebeğiniz o anda dünyaya gelmeyecekse gelmeyebilir. 


Ailemize yeni biri geliyor!


Evet her ilişkinin kendine has kendine özel bir dinamiği var. Bu da iki kişinin birbirlerinin hayatında nasıl bir yer aldığı, birlikte nasıl bir kompozisyon oluşturdukları ile ilgili. Gerek evlilikler, gerek şirketlerin kurdukların ekibin potansiyelini nasıl yükseltebiliriz diye incelediğimiz "Grup İlişki Haritaları" benzer şekilde ebeveynler ve çocukları için de uygulanmakta. 

"Bu çocuk bana neler neler öğretti!" diyenler çoktur. Evet çocuklarımız bizden öğrenirken biz de onlardan öğreniyoruz. Onların hayatında ki rolümüz, onların gördüğü rol model bizi tanıyan diğer kişilerden farklı! Bunun sebebi ise onların haritasında farklı bir noktada yer almamız. 


Bebek ve Çocuk Doğum Haritası Danışmanlığı

Bebek ve çocuklarımızın hayata merhaba dediklerinde ne gibi yetenekler, ne gibi kolaylıklar veya zorluklar ile karşılaşacaklarını öğrenmek; onların bu hayattaki ödevlerini gerçekleştirmeleri için yardımcı olabilmek ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için doğum haritalarının incelenmesidir. Ebeveynlerini hayatlarının neresinde görecekler? Hangi alanlarda yetenekleri- yatkınlıkları olabilir? Ebeveynleri olarak siz onlara nasıl yardımcı olabilirsiniz? 

Bebek ve çocuk doğum haritası danışmanlığı ile yetişkin doğum haritası danışmanlığı birbirine benzemektedir. Ancak yetişkinlerin doğum haritaları yalnızca kendilerine- kendilerini tanımaları/ geliştirmeleri için aktarılmakta; bebek-çocuk doğum haritası analizi ebeveynlerin çocuklarının gelişiminde yardımcı olmalarını kolaylaştırmak amacı ile ebeveynlerine aktarılmaktadır.

Uzun ömürlü, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nesiller yetiştirebilmek dileğiyle,


Astroloji Danışmanı ve Eğitmeni 

Ayşegül Kuyumcu Türker

Talepleriniz için: 

info@aysegulkuyumcuturker.com


0 532 785 17 35

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Ay Düğümleri Burç Değiştiriyor - İkizler Yay- Kaderin Mantığı

11 Ocak Astrolojik Gündem