Yazılar

Oğlak Burcunda Yeni Ay : 10 Ocak 2016Yılın ilk Yeni Ay'ı Oğlak Burcunda gerçekleşecek. Yeni Ay'lar tohum ekme, niyet etme, hedef belirleme zamanlarıdır.

Bu Yeni Ay, geçtiğimiz günlerde yaşadığımız elektrikli ve çatışmalı etkiyi yeniden tetikliyor. Hem de en derinden.. Duygularımız ve değerlerimizden.. Devrim niteliğinde köklü değişiklikler yapmak için ta derinlerden bir dürtü hissedebilirsiniz. 

Oğlak Burcunun sembolü olan sevgili "Oğlak" zirveye, hedefine "en mükemmel" şekilde ulaşmak için hedef ve strateji geliştirip hareket etmek isteyecek. ************************************************************

Merkür Geri Hareketi; Nam-ı Diğer Merkür Retro'su

Merkür Retrosu kendini en çok okutan gökyüzü olayı olabilir. Artık iletişim ve zihin gezegeni olduğu için midir? Yoksa herkesin hayatında bir anlaşmazlık, teknolojik sorun ya da kararsızlık olarak vuku bulduğu için mi? Bilemiyorum. Ama bir şey söyleyebilirim ki bu sefer ki Merkür geri hareketi öncekilere hiç benzemiyor. 

Öncelikle olağan bir Merkür geri hareketinin Kova ve Oğlak Burçlarında etkilerine bakalım: 

Kova Burcunda geri harekete geçen Merkür sosyal organizasyon, vakıf, dernek, kulüp, tüm yardımlaşma ve sivil toplum kuruluşları, meclis, teknoloji, inovatif ürünler, ekip ve takım çalışmaları ile ilgili konularda iletişim, transport, basın yayında aksaklıklara sebep olur. Bu da kendini özgürce ifade etmek, topluluklar içinde özgünlüğü ortaya koymak isteyenler için handikaplı bir döneme işaret eder. Özellikle çok kişiye aynı anda ulaştığımız sosyal medya, online toplantılar gibi teknolojiyi de içeren organizasyonlarda aksaklıklar yaşanabilir. Kendinizi ifade etmekte, anlaşılmakta problem yaşadığınızı düşünebilirsiniz. 

Popüler Yayınlar

Resim

Venüs Akrep Burcunda